fbpx
Menu
podcasty

CO W TYM KOSZU. Odcinek 5: Co to jest PSZOK i dlaczego nie wiesz czym jest PSZOK?

Podcastu możesz odsłuchać również w swojej ulubionej aplikacji podcastowej, jak Spotify, Podcasty Google, Apple Podcasts itd. Wyszukaj go pod nazwą CO W TYM KOSZU i koniecznie zasubskrybuj!

 

 

 

 

***

Może wolisz przeczytać treść podcastu?

 

– Telewizory, monitory…
– O, „Drewno” nawet! Drewno – jako palety…?
– Jako palety, gałęzie… Metale. Szkło okienne, bezbarwne, lustra. Kiedyś lustro było oddzielnie, rozumie pani? Tu są meble.
– I co potem z tym wszystkim się dzieje?
– Nie wiem…

 

Mam takie hobby, że od czasu do czasu lubię odwiedzić PSZOK. Ten, który mam w pobliżu miejsca zamieszkania, ale również gdy wyjeżdżam do innych miejscowości. Moje wizyty stały się częste zwłaszcza wtedy, gdy zbierałam materiały do swojej książki „Nie śmieci”. Ten krótki fragment, który przed chwilą usłyszeliście pochodzi właśnie z jednego z wywiadów do tej książki.

O PSZOKach mówię bardzo często. Odsyłam tam czytelników, jeśli mają kłopotliwe odpady. Krytykuję za nieudolną organizację. I wciąż daję się zaskakiwać coraz to nowym, z punktu widzenia mieszkańców utrudniającym życie zasadom działalności PSZOKów.

Ale z drugiej strony, bardzo często, gdy mówię o PSZOKach, spotykam się z pytaniem: –Ty, ale co to są te PSZOKi? Mam nadzieję, że ten odcinek podcastu Wam wszystko wyjaśni!

[intro]

 

Cześć! Dzień dobry jeszcze raz!

 

Tradycyjnie podcast CO W TYM KOSZU przybliży Wam kwestie ograniczania, recyklingu i samodzielnego przerabiania odpadów oraz życia przyjaznego dla środowiska. To jest piąty odcinek, który zatytułowałam: „Co to jest PSZOK i dlaczego nie wiesz czym jest PSZOK?”

Zamiast jednak krok po kroku opowiadać Wam na żywo czym jest PSZOK, zrobię coś lepszego. Przeczytam Wam fragment mojego oczka w głowie – książki „Nie śmieci”, w którym to fragmencie w sposób jak dotąd najlepszy z możliwych przedstawiłam te obiekty, zasady ich funkcjonowania, absurdy, którymi się rządzą i utrudnienia, na które napotykają mieszkańcy, chociaż teoretycznie to im PSZOKi mają służyć!

Przeczytam Wam kilka stron książki. Dokładnie początek piątego rozdziału.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego odwołuję się do książki „Nie śmieci”, ale o tym opowiem pod koniec odcinka!

No, to ruszamy!

 

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ FRAGMENT „NIE ŚMIECI”

 

To był fragment mojej książki „Nie śmieci”, dokładnie początek piątego rozdziału. Mam nadzieję, że dzięki niemu trochę lepiej poznaliście Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Może nawet już szukacie takiego punktu w swojej okolicy! Dajcie znać! Jestem bardzo ciekawa Waszego doświadczenia z PSZOKami! Znajdziecie mnie na stronie nanowosmieci.pl, ale też na Facebooku i Instagramie, gdzie działam pod nazwą Na nowo śmieci.

A na koniec uchylam rąbka tajemnicy! Postanowiłam w tym odcinku nagrać fragment swojej książki dlatego że… właśnie odpaliłam przedsprzedaż drugiego wydania „Nie śmieci”! Pierwszy nakład, który miał swoją premierę w grudniu zeszłego roku, wyczerpał się na początku wakacji i po namyślę postanowiłam jednak zrobić dodruk! Książkę możecie już zamawiać w moim kramie na stronie nanowosmieci.pl/sklep (albo KLIKNIJ) – jest dostępna w przedsprzedaży, co oznacza, że otrzymacie ją dopiero w momencie wydruku, czyli po 15 września. Ale w zamian macie bezpłatną przesyłkę do Paczkomatu albo kurierem InPost – nie płacicie za to, cały koszt przesyłki pokrywam ja.

 

Na koniec przesyłam gorące pozdrowienia dla moich Patronów i Matronek – dzięki Wam jest mi łatwiej realizować kolejne odcinki podcastu. Dziękuję z całego serca! A jeśli ktoś z Was, słuchających teraz, chce dołączyć do tego grona i wesprzeć mnie w tym, co robię, zapraszam na Patronite.pl/nanowosmieci

 

Tymczasem życzę Wam wszystkiego bezodpadowego! Do usłyszenia! Papa!

 

Książka Nie śmieci baner